Je možné, že sa polyp počas menštruácie vyplavil?

Zodpovedané
15. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať. Lekárka mi pri pravidelnej prehliadke objavila na maternici malý polyp. Keďže plánujeme ďalšie dieťa, odporučila jeho odstránenie, čoho sa trochu obávam. Avšak asi dva cykly po kontrole som mala silnejšiu menštruáciu, kedy zo mňa (asi prvé tri dni) vychádzali veľké hrudy (zrazeniny) krvi. Odvtedy mávam normálny cyklus, bez zrazenín.
Je teda možné, že by sa ten polyp zo mňa vyplavil? Premýšľam, že by som sa preventívne objednala na kontrolu. Len ma zaujímal aj Váš názor.

Ďakujem a prajem pekný deň.

Dobrý deň,

áno, polyp sa menštruáciou môže vyplaviť a v tom prípade zákrok nie je nutný. Objednajte sa na kontrolné vyšetrenie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník