Je možné, že sa nadbytočná koža po šití po spontánnom roztrhnutí vnútri vo vagíne vstrebe?

Zodpovedané
5. mar 2022

Dobrý deň,

pred 10. týždňami som mala svoj prvý pôrod.

Je možné, že sa nadbytočná koža po šití po spontánnom roztrhnutí vnútri vo vagíne vstrebe?

Je to taká ako keby kožná riasa vo veľkosti tampónu. Ide smerom od hrázde dnu. Niekedy to cítim ako keby mám zle zavedený tampón.

Dá sa s tým niečo robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nález som nevidela, preto ho posúdiť neviem. Je možné, že tam nie je nič netypické a časom sa stav vráti (takmer) do pôvodného stavu.

Doporučila by som vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a nález posúdi.

V krajnom prípade je možné absolvovať plastiku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník