Je možné, že mi menštruácia prišla o 11 dní skôr ako mala ak beriem antikoncepciu?

Zodpovedané
29. júl 2022

Dobrý deň,

Mám takú otázku. Dobrala som 21 dní antikoncepciu, teraz mám mať 7 dní pauzu a na 8. deň zase začať 21 dní.

Je možné, že mi menštruácia prišla o 11 dní skôr ako mala?

Môže to súvisieť s tým?

Veľmi pekne ďakujem.

Dobrý deň,

nerozumiem. Užívali ste antikoncepciu a počas jej užívania sa dostavil menzes?

Normálne by sa mal menzes dostaviť niekedy v priebehu 7 dňovej pauzy. Prvé tri mesiace sa však môžu vyskytnúť nepravidelnosti v cykle a mimomenštruačné krvácanie. Je potrebné iba vydržať. Telo si zvykne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník