Je možné, že mi Indonal forte rozhádzal cyklus?

Zodpovedané
6. nov 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

užívam už tretí mesiac Indonal forte.

Viem, že je to výživový doplnok, ale je podľa Vás možné, že mi dokázal rozhádzať menštruačný cyklus?

Prvý mesiac 3-dňové špinenie a tento mesiac prišla buď menštruácia o 10 dní skôr alebo tiež sa jedná o špinenie. Nikdy som nemala ukážkovú menštruáciu ale s týmto som sa ešte nestretla, skôr mi menštruácia pár dní meškala. Som rok a pol po pôrode a tehotenský test je negatívny.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

stretla som sa už s tým, že ženy popisovali nepravidlenosti cyklu po jeho užívaní.

Jednoznačne však bez vyšetrenia nie je možné prisudzovať príčinu výlučne preparátu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník