Je možné, že i napriek negatívnym testom z moču a krvi môžem byť tehotná?

Zodpovedané
29. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Moja menštruácia chodí posledné roky pravidelne (-+ jeden deň). Našťastie bez príznakov (riadim sa len aplikáciou v telefóne).

Dnes je to 11. deň čo mi mešká menzes (nespôsobené stresom, nadmerným pribratím, chudnutím, záťažou, jediná zmena za posledné obdobie je očkovanie). Tehotenský test z moču negatívny, tak som sa objednala ku gynekológovi. Na sone mi povedal, že tam vidí niečo také pologravidné, ale nie je si istý. Vraj je ešte skoro, tak urobil hCG z krvi. Vraj negatívne.

Môj menzes ale nikde a cítim jednoducho, že niečo nie je v poriadku - som nafúknutá, cítím zospodu tlaky, nepohodlie. Občas mám pocit, že mi je trošku zle.

Je možné, že i napriek negatívnym testom z moču a krvi môžem byť tehotná?

Existuje možnosť, že to je spôsobené práve očkovaním?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, že bola hodnota hCG v krvi negatívna, je možné tehotenstvo vylúčiť.

Bolo by vhodné zopakovať sono vyšetrenie, kde gynekológ zmeria výšku sliznice maternice. V prípade, že je dostatočne vysoká, je možné podať do svalu injekciu Agolutinu podľa váhy na vyvolanie menštruácie. Menzes sa dostaví do 7 dní.

Súvis s očkovaním ako príčinu meškania menštruácie nevylučujem.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník