Je možné vyliečiť sa z HPV vírusu?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

pred 4 rokmi som navštevovala onkogynekológiu na Kramároch a brala Indol 3C. Mala som dobré výsledky. Minulý rok v decembri mi gynekologička spravila opätovný ster a predpísala Papillocare. Neviem presne číslo vírusu, ale lekárka sa vyjadrila, že nie je z tých najagresívnejších.

Je možné vyliečiť sa z HPV vírusu?

Má sa liečiť aj manžel?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, imunitný systém sa dokáže zbaviť HPV vírusu vo väčšine prípadov.

Obaja môžete užívať Indol woman a man pre podporu imunitného systému, ktorý v tomto prípade zohráva dôležitú úlohu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník