Je možné podviazanie vaječníkov po druhom dieťati?

Zodpovedané
30. nov 2021

Dobrý deň,

čakám druhé dieťa a rozmýšľala som o podviazaní vaječníkov po pôrode alebo nad sterilizáciou. Ďalšie dieťa neplánujem.

Dá sa to dohodnúť s gynekológom, alebo musím mať nejaký ženský problém, aby mi tento úkon spravili?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je možné zrealizovať sterilizáciu v rámci výkonu, ale aj ako samostatný výkon na žiadosť pacientky. Na každom pracovisku sa cena líši, preto sa informujte u svojho gynekológa.

Zákrok je možné realizovať v rámci cisárskeho rezu alebo laparoskopicky.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník