Je možné počas šestonedelia používať na genitálne bradavice krém Aldara?

Zodpovedané
16. nov 2021

Dobrý deň,

počas tehotenstva sa mi vytvorili genitálne bradavice a rada by som sa počas šestonedelia preliečila. Tak isto aj partnera, ktorý ich má tiež pár. Čo je zaujímavé, tak vždy boli bledej farby a teraz sú hnedé. Vyzerajú ako znamienka.

Prečo sa to tak zmenilo?

Je možné počas šestonedelia používať na genitálne bradavice krém Aldara?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade by som počkala, aby sa Vám riadne zahojili prípadné pôrodné poranenia.

Následne by som doporučila vyšetrenie dermatovenerológom. Prípadne gynekológom, ktorý zhodnotí Váš nález a vyjadrí sa k vhodnosti terapie krémom Aldara. Pigmentované môžu byť ložiská aj vplyvom hormónov.

Bez vyšetrenia si sama Aldara krém nenasadzujte. Pokiaľ Vám bude doporučený, môžete ho v tenkej vrstve podľa predpísanej schémy aplikovať.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník