Je možné, aby sa mi po Covide-19 vytratila menštruácia?

Zodpovedané
5. máj 2022

Dobrý deň,

v septembri 2020 sa mi narodila dcéra, bol to druhý pôrod (pôrod klasický bez komplikácií). Menštruácia mi začala cca pol rok po pôrode, bola pravidelná. Trvala cca 5 - 7 dní a donedávna som s tým nemala žiaden problém.

Vo februári 2022 som prekonala Covid-19 a odvtedy žiadna menštruácia.

Môže to byť spôsobené Covidom-19, alebo mám navštíviť lekára?

Dcéra je stále dojčená. Tehotenský test som si robila 30.4.2022 a vyšiel negatívny.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ bol menzes už pravidelný a od februára sa nedostavil, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Na cyklus má určite vplyv aj Covid-19, ale iba dočasný a cyklus by sa mal znova pekne upraviť.

Dojčenie rovnako ovplyvňuje menštruačný cyklus.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník