Je možné, aby jedna žena mala maximálne odlišné tehotenstvá?

Zodpovedané
1. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom odlišnosti tehotenstiev.

Prvé tehotenstvo som mala veľkú bolesť pŕs ešte pred dňom menzesu. Tá trvala asi do polovice tehotenstva, zvracanie, horká chuť a grganie od 6. týždňa. Tiež asi do polovice tehotenstva.

Teraz som v 8. týždni a nemám absolútne nič z toho. Iba keď si stlačím prsia, tak málinko bolia. Bojím sa či znova nejde o potrat, lebo pred nedávnom som mala MA. A vtedy ma prsia neboleli. Akurát mi bolo zle a napínalo ma keď som bola hladná. Potom pomaly to ustúpilo a nakoniec z toho bolo MA. Plod sa prestal v 9. týždni vyvíjať.

Preto sa bojím, či keď je toto tehotenstvo od začiatku bezpríznakové, to nie je hneď od začiatku zlý vývoj. V 6. týždni som bola u doktorky a bol tam zatiaľ len gestačný vak. Znova idem o 3 dni, no už teraz mám strach zo zlých správ.

Je možné, aby jedna žena mala maximálne odlišné tehotenstvá?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, samozrejme. Každé tehotenstvo je iné u každej ženy. Ešte výraznejšie je to pri rozličnom pohlaví detičiek a tiež napríklad v prípade, že je otecko iný pri druhom tehotenstve.

Určite rozličné príznaky v tehotenstve nenaznačujú zlý vývoj plodu.

Držím palce

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník