Je možná liečba ureaplazmy pomocou plazma generátora?

Zodpovedané
12. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu ohľadom liečby ureaplazmy. Asi 3 roky sa trápim s týmto problémom. Spôsobuje mi zápal močového mechúra, obličiek, pocit diskomfortu v panvovej oblasti.

Mala som nasadenú rôznu antibiotickú liečbu, ktorá väčšinou na "chvíľu" pomohla. Ureaplazma sa mi "prebudí" po pohlavnom styku, alebo pri prechladnutí. Partner bol taktiež preliečený.

Akú podpornú liečbu odporúčate?

Nemôžem mať normálny sexuálny život s mojím partnerom a už ma to ničí. Dodržiavam hygienu, používam neparfumované intímne gély a bavlnené spodné prádlo.

Poznáte liečbu pomocou plazma generátora?

Ak áno, na koľko je liečba spoľahlivá?

Je možné podstúpiť liečbu aj počas dojčenia?

Dojčím ročnú dcérku.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemám skúsenosti s Vami uvedenou liečbou pomocou plazma generátora. Prítomnosť ureplazmy obvykle nespôsobuje subjektívne ťažkosti. U niektorých dokonca prevláda názor neliečiť ju.

Ak som správne pochopila, spôsobuje vám predovšetkým urologické ťažkosti. Ak vám môžem poradiť, skúste sa po každom pohlavnom styku vycikať.

Pokiaľ ide aj o ťažkosti gynekologického charakteru, skúste po styku výplachy Gynexid a následne Cicatridina čapíky.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník