Je moje tehotenstvo mimomaternicové?

Zodpovedané
20. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Menzes som mala 1. októbra. Po jeho skončení som skúšala ovulačné testy, lebo sa nám nedarí otehotnieť. Testy silneli. Do toho som začala najskôr špiniť, potom krvácať. Išla som na pohotovosť, kde ma vysmiali, že to nič nie je a tehotenské testy klamú.

Už som mala viackrát krvácanie mimo cyklu. Doktor povedal, že je to normálne a ovulačné krvácanie.

Dala som si u súkromnej doktorky urobiť krvné testy a hCG bolo vyše 3500. V maternici nebolo nič vidno. Zajtra idem na kontrolu. Bolesti nemám, cítim sa fajn.

Môže ísť o mimomaternicové?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o pomerne vysokú hladinu hCG, pri ktorej by v dutine maternice rozhodne malo byť niečo vidieť.

Jednou možnosťou je, že išlo o spontánny potrat a druhou, že to bude Vami spomínané mimomaternicové tehotenstvo.

Určite je to potrebné dodiagnostikovať. V úvode žiadne bolesti mať nemusíte.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník