Je môj krčok v 35. týždni v poriadku?

Zodpovedané
10. mar 2023

Dobrý deň,

dnes som mala poslednú poradňu u mojej lekárky v 35. týždni a robila mi vaginálne sono. Plus mi ručne kontrolovala krčok. Pýtala sa ma, či som prvorodička. Som prvorodička.

Je v poriadku CS - 4 v tomto týždni?

Pred 3 týždňami som mala 0. Drobec je hlavou natlačený na stene maternice, nemá veľa miesta a je otočený dole hlavou. Všimla som si to v knižke až cestou domov.

Čo presne znamená cervikálne skóre - 4?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri cervikálnom skóre sa sledujú rôzne zmeny na pôrodných cestách. Skrátenie krčka, jeho pootvorenie, konzistencia, smerovanie, naliehanie hlavičky,…

Mierne zmeny sú už v takomto pokročilom týždni žiadúce, takže nález máte krásne odpovedajúci.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník