Je môj hormonálny profil v poriadku?

Zodpovedané
15. feb 2023

Dobrý deň,

bola som si dať urobiť hormonálny profil, ktorý budem o dva týždne odovzdávať v reprodukčnom centre kvôli zlému spermiogramu manžela. Pri prehliadke mi bolo povedané, že je u mňa podozrenie na PCOS.

Sú moje hodnoty v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade potrebujem vedieť deň cyklu kedy bol HP odobratý. Podľa výsledkov môžem iba predpokladať, že ide o prvé dni cyklu.

TSH - hormón štítnej žľazy by mal byť v prípade planovania gravidity do 2,5. Preto budete odoslaná k endokrinológovi, ktorý Vám liečbu nastaví.

AMH - ovariálnu rezervu máte dostatočnú.

Ostatné výsledky sú v poriadku a nenasvedčujú PCO.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník