Je môj hormonálny profil v poriadku?

Zodpovedané
25. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či je môj hormonálny profil v poriadku?

Bol robený 5 DC, cyklus 25 - 27 dňový (38 rokov).

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokiaľ sa snažíte otehotnieť, tak je vhodné vyhľadať endokrinológa za účelom nastavenia substitučnej liečby hormónov štítnej žľazy. Ak tehotenstvo neplánujete, tak je výsledok TSH v poriadku.

Ovariálna rezerva (AMH) je vzhľadom na vek tiež v poriadku. Tehotenstvo by sa však nemalo odkladať. Pokiaľ sa prirodzene počať nepodarilo za obdobie 6 mesiacov, je na mieste konzultácia v CAR.

Hladinu estrogénov máte vyššiu. Otázkou je, či nemáte prisilný menzes. Pri takýchto hodnotách to tak býva.

Ostatné výsledky sú v poriadku.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník