Je meranie bábätka podľa ultrazvuku presné?

Zodpovedané
17. dec 2021

Dobrý deň,

včera som bola na poradni (25tt), zmerali mi bábätko a jednotlivé merania ukázali, že určité časti tela sú menšie ako by mali byť. Odchýlka bola síce menšia (4 dni), ale doktor sa ponáhľal a bližšie sa k tomu nevyjadril. V priemere mi vyšlo 751g a 24+5.

Znepokojuje ma hlavne to, že jednotlivé časti tela a ako stehenna kost a bruško boli menšie.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

jedna vec je, že sa doktor ponáhľal a druhá je chyba merania ultrazvukového prístroja. Vami udaný rozdiel je úplne v poriadku. Nie je dôvod sa obávať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník