Je menštruačný kalíšok bezpečnejší než tampóny?

Zodpovedané
19. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na Váš názor na používanie menštruačného kalíšku.

Je to bezpečnejšie oproti tampónom?

Alebo prípadne aké komplikácie by sa mohli objaviť (okrem TSS)?

Tým, že kalíšok tlačí na stenu pošvy, môže ju nejako poškodiť?

Stretli ste sa osobne s nejakými komplikáciami?

Ďakujem vopred za Vašu odpoveď.

Dobrý deň,

mám len zopár pacientok, ktoré menštruačný kalíšok používajú a sú s ním nadmieru spokojné. Žiadne ťažkosti ani komplikácie neuvádzajú a ani sa u nich nevyskytli.

Nie je to však pre každého. V úvode je potrebná trpezlivosť a časom sa naučíte určitej rutine, ktorá Vám bude prirodzená.

Za mňa sú však najlepšie klasické vložky.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník