Je krvácanie a špinenie v 7. týždni nebezpečné?

Zodpovedané
9. nov 2021

Dobrý deň,

minulý piatok som bola 6+5 tt, od rána som mala bolesť v podbrušku. Bola to ako keby kŕčovitú bolesť pri chôdzi. Zhoršovalo sa to pri malej a veľkej potrebe. V kľude, v sede a v ľahu som bolesti nemala.

Večer po kýchnutí som začala mierne krvácať (jasnočervená krv), ale nebolo jej veľa. Na pohotovosti bolo všetko v poriadku. Srdiečko bilo, hematóm nenašli. Vraj asi praskla cievka.

Odvtedy pri utretí po malej potrebe mám bledohnedý výtok v minimálnom množstve. Občas pri pohybe mám bolesť v podbrušku.

Bývajú takéto problémy bežné, alebo sa mám obávať?

Doporučený mám kľud na lôžku, ktorý dodržiavam.

Ďakujem

Dobrý deň,

krvácanie je pomerne časté v úvodných týždňoch gravidity. Obvykle je spôsobené uhniezďovaním plodového vajca a prepájaním ciev medzi vyvíjajúcou sa placentou a materskými cievami. Je však potrebné byť opatrný, pretože môže byť znakom hroziaceho potratu.

Určite je potrebné dodržiavať prísny kľudový režim. Nasadila by som Ascorutin 3x denne. Je voľnopredajný a stabilizuje stenu drobných ciev aby nepraskali. Tiež by som zvážila nasadenie progesterónu, ktorý je však na predpis.

Kontaktujte svojho gynekológa a skonzultuje ďalší postup.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Ascorutin

Ascorutin sa používa na liečbu zvýšenej lámavosti a priepustnosti krvných vlásočníc rôzneho pôvodu, najmä pri nedostatku vitamínu C (kyseliny askorbovej) v organizme, pri chorobnej krvácavosti na cievnom podklade, na ovplyvnenie miestnych príznakov krvácania pri diabetickej retinopatii (zmeny na sietnici pri cukrovke), pri zvýšenom počte červených krviniek, pri zápale čreva s tvorbou vredov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník