Je jasná príčina potratu v 23. tt?

Zodpovedané
12. jan 2023

Dobrý deň,

pred niekoľkými mesiacmi som prišla o bábätko v 23. tt - prestalo biť srdiečko. Dnes mi prišli výsledky z pitvy.

Vedeli by ste mi, prosím Vás, vysvetliť, či na niečo prišli?

Bolo mi povedané, že som mala dáku chorioamniotitídu, ale neviem to nikde vyčítať z tejto správy. A chcela by som vedieť, že čo to spôsobilo, aj keď viem, že vo veľa prípadoch sa na to nepríde.

Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

áno je tam popisovaný zápal pri plodových obaloch - chorionitída. Zároveň patológ popisuje patológie placenty - opuch, miesta s narušeným prekrvnením, dokonca bez prekrvenia.

V tomto prípade bola na chybe placenta. Je mi to veľmi ľúto.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník