Je hormonálna náplasť spoľahlivá?

Zodpovedané
9. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom hormonálnej náplaste.

Je podľa Vás spoľahlivá?

Vplýva na silu menštruačného krvácania?

Ja mám veľmi silnú menštruáciu a bolestivú ovuláciu. Beriem Nebilet na tlak.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je dodržaná doporučená schéma aplikácie, tak je spoľahlivá.

U žien s hmotnosťou 90 kg alebo viac sa môže antikoncepčný účinok znížiť.

Je potrebné si tiež dávať pozor, aby sa netrela o oblečenie a neodlepovala sa. V tom prípade by mohol byť antikoncepčný účinok znížený.

Je pri jej užívaní ale porovnateľné riziko trombembólie ako pri užívaní perorálnej antikoncepcie. Preto je potrebné skonzultovať možnosti jej užívania s ambulantným gynekológom, ktorý pozná Vašu kompletnú anamnézu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník