Je hnačka v rannom tehotenstve v poriadku?

Zodpovedané
18. okt 2021

Dobrý deň,

som 13 dní po vklade embrya a 18 dní si vkladám Amelgen a užívam Femibion. Asi pred týždňom som začala mať problémy so žalúdkom, stále ma preháňa.

Už som skúšala vynechať Femibion, jem len ryžu, pijem čierny čaj, užívam čierne uhlie a aj tak.

Môže to byť z tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže to byť aj vplyvom tehotenstva. Hladina hormónov sa v tehotenstve mení.

Skúste ešte banány. V prvom trimestri sú obmedzené možnosti liečby. Výborné sú Hylak probiotické kvapky.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník