Je gardnerella v tehotenstve rizikom pre bábätko?

Zodpovedané
7. jan 2023

Dobrý deň, pani doktorka,

ďakujem za odpoveď na otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol... avšak chcela by som ešte doplniť. Našťastie sa už od šiestej tablety darí rozpúšťať, prekvapili ste ma, že pri Entizole je to pomerne časté, keďže môj gynekológ mi povedal, že za 35 rokov praxe sa s tým ešte nestretol, aby sa tabletka nerozpustila.

Chcem sa ale opýtať, je to riziko v tehotenstve?

Mám dôvod sa obávať o zdravie bábätka, keď mi vyšla gardnerella?

Prosím o reálnu odpoveď, či to môže ohroziť bábätko alebo tehotenstvo. Partner dostal tiež Entizol perorálne, momentálne spolu nemáme styk, kým sa nepreliečime.

Ďakujem.

Dobrý deň,

je ju potrebné riadne preliečiť. Mohol by hroziť prečasný pôrod s následným pôrodom plodu s nízkou pôrodnou hmotnosťou.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník