Je ešte v norme priebeh môjho cyklu, keď mám PCO?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

mám PCO, bez liekov som menzes nemala. Za 3 roky úspechov a trápenia vďaka prírodnej ceste som docielila špinenie. Aktuálne už týždeň mi prišlo namiesto špinenia aj krvácanie, ktoré trvá 8. deň.

Prvé dva dni silná tmavá krv a po 2 dňoch špinenie a jeden deň nič. Na ďalší deň zase také poldňové krvácanie jasná krv, zase špinenie, jeden deň nič a dnes opäť menšie zakrvácanie bledou krvou.

Je v norme takýto priebeh cyklu?

Pred dvomi mesiacmi som bola na kontrole. Doktor bol rád, že aspoň toto prišlo. Vaječníky videl ako cystické.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ by striedavé krvácanie so špinením pretrvávalo 10 dní a viac, prípadne by sa rovnaký scénar opakoval aj v ďalšom cykle, vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník