Je dobré si dať spraviť hormonálny profil 2. - 5. deň cyklu alebo tesne pred ovuláciou?

Zodpovedané
24. sep 2021

Dobrý deň,

mám 25 rokov a nikdy som nemala žiadne problémy pred menzesom. Posledné 3 mesiace je to veľmi zlé. 2 týždne pred menzesom prídu na mňa úzkosti, depresia, nespavosť, nervozita a napätie.

Neviem si zničím pomôcť. Keď dostanem menzes, tak je ako tak dobre. Ale menzes je dlhší a silnejší.

Je dobré si dať spraviť hormonálny profil 2. - 5. deň cyklu alebo tesne pred ovuláciou?

Čo by ste mi poradili na zmiernenie PMS?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa rozprávame o predmenštruačnom syndróme, odberom hormonálneho profilu nič nevyriešite. Ak by sa aj našla odchýlka, hormonálne poruchy sa liečia hormonálnou liečbou. Skúsila by som nasadiť vhodne zvolenú antikoncepciu minimálne na pol roka, určite by Vám uľavila.

Pokiaľ chcete skúsiť niečo na prírodnej báze, doporučila by som Gynex kvapky. Efekt však nie je zaručený.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník