Je dlhšie špinenie po kyrete v poriadku?

Zodpovedané
9. jún 2022

Dobrý deň,

2. 5. som absolvovala kyret, v 12 tt, nakoľko sa v 6 tt zastavil vývoj. 26. 5. som dostala menštruáciu, ktorá trvala 5 dní, bola to taká moja klasická, nič extrémne, po skončení som mala asi 3 dni kľud a potom som začala opäť špiniť. Niekedy je to taký hlienový hnedý výtok, niekedy sa objaví aj červená či ružová krv. Bolesti som doteraz nemala, no nakoľko sa blíži ovulácia, slabé bolesti s objavili. Sono po zákroku mi nerobili, nakoľko som nemala žiadne komplikácie.

Je takéto dlhšie špinenie v poriadku?

Môže to ovplyvniť ďalšie snaženie o bábätko?

Ďakujem.

Dobrý deň,

prvý menzes môže byť po zákroku iný ako bežne. Za predpokladu, že ide o prvý cyklus po zákroku je možné počkať. Pravdepodobne sa špinenie mimo menštruácie už v ďalšom cykle neobjaví. Môžete začať užívať Ascorutin 3x1 po dobu kým špiníte. Stabilizuje drobné steny cievok, aby nepraskali.

Ak by sa ale špinenie zopakovalo aj v ďalšom cykle, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Ultrazvuk bolo vhodné po zákroku vrámci kontroly zrealizovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník