Je cysta riziko, ak otehotniem?

Zodpovedané
24. jún 2022

Dobrý deň,

mám cystu na vaječníku, chodím každé tri mesiace na kontrolu, už ju mám dosť dlho a nechce mi prasknúť. Môj gynekológ povedal, že cysta nie je ohrozujúca. Menzes mám každý mesiac.

Chcem sa opýtať - keď nepraskne cysta, je potrebné vybrať ju?

Myslím, že či je potrebný zákrok. Mám 31 r, zatiaľ som nerodila. Lekára som sa pýtala, že keď chcem byť tehotná a pán doktor povedal, že lepšie bude ak by tam cysta nebola, keby som chcela otehotnieť.

Hrozilo by mi nejako riziko, keby som otehotnela?

Ďakujem.

Dobrý deň,

neviem aká je v prvom rade veľká a o akú cystu sa jedná. Od toho sa odvíja ďalší manažment a doporučenie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník