Je Covid v 31 tt veľkým rizikom pre dieťa?

Zodpovedané
19. sep 2022

Dobrý deň,

som 2 x očkovaná a následne prekonaná, pol roka uplynulo koncom mája. Potom som sa očkovať už nedala, bohužiaľ. Teraz som v 31 tt a som covid pozitívna. Mám zatiaľ len mierne zvýšenú teplotu a pokašliavam. Volala som lekárke, mám si zvýšiť dávku C, D, Zinok, Ambrobene na kašeľ a pichám si Fraxiparin už od začiatku a zároveň chodím na infúzie Flebogamma 1x za 3 t od začiatku.

Prosím vás, je to veľké riziko pre dieťatko?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

ste správne poučená a máte na teraz naordinované všetko čo potrebujete. Neobávajte sa. Priebeh sa síce nedá predpovedať, ale vo väčšine je v tejto vlne miernejší.

Keďže ste krytá antikoagulačnou liečbou, nič by sa nemalo stať.

Držte sa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník