Je bolesť v podbrušku v 7. týždni spojená len s plynatosťou?

Zodpovedané
8. nov 2021

Dobrý deň,

zajtra začínam 7. týždeň a dnes ráno som sa zobudila s plynatosťou. Dosť ma bolí v podbrušku. Bolí ma to vtedy, ke´d idem na wc a zatlačím, ke´d sa potrebujem vycikať.

Môže to byť len z tej plynatosti, alebo to môže mať niečo s bábätkom?

Iné problémy nemám.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri meteorizme /plynatosti/ obvykle bolí celé bruško a je nafúknuté. Prípadne by mohlo ísť ešte o ťažkosti so stolicou, kedy Vás trápi zápcha.

V tehotenstve predovšetkým v prvých týždňoch môže podbruško pobolievať ako pri menzese, keďže maternica reaguje na vyvíjajúci sa plod a rastie. Intenzívna bolesť podbruška a krížov však môže značiť aj hroziaci potrat.

Vo Vašom prípade však môže ísť o zápal močového mechúra.

Ideálne je vyhľadať Vášho ambulantného gynekológa, ktorý na základe odobratej anamnézy a vyšetrenia stanoví správnu diagnózu a prípadnú terapiu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník