Je bolesť po laparoskopií súčasťou hojenia?

Zodpovedané
30. jan 2022

Dobrý deň,

začiatkom januára som absolvovala laparoskopiu, kde mi vybrali pravý vajcovod kvôli mimomaternicovému tehotenstvu. Štichy mi vybrali a rany sa pekne hoja. Avšak pred dvoma dňami ma začala pri dotyku bolieť jazva v oblasti pupku. Zápal to nie je.

Je možné, že to je len súčasťou procesu hojenia rany, alebo môže ísť aj o zrasty?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je neobvyklé, že sa Vám bolesti začali až s takým odstupom.

Sledujte si ranu. Pokiaľ bola začervenalá, bola by hmatná rezistencia, vytekal by z nej sekrét, prípadne by sa bolesti stupňovali, vyhľadajte svojho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník