Je bezpečné letieť v 10. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom lietania počas tehotenstva.

Je 2-hodinový let v 10. týždni v poriadku?

Nález je v poriadku, no predošlé tehotenstvo skončilo potratom v 8. týždni.

Ďakujem

Dobrý deň,

prvý trimester je najrizikovejší z hľadiska možného spontánneho potratu. Vzhľadom na to sa v prvom trimestri (rovnako pokročilom štádiu tehotenstva) nedoporučuje lietať. Vyvíjajú sa orgány plodu a pokiaľ sa niečo pokazí, plod sa vyvíjať prestane.

Samotný let tehotenstvo neovplyvňuje. Je však rizikom ísť do neznámej krajiny, kde je otázne, či sa Vám dostane adekvátnej starostlivosti v prípade komplikácii.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník