Išlo o začínajúce tehotenstvo?

Zodpovedané
29. okt 2021

Dobrý deň,

mám týždeň pred menzesom a bolí ma bruško. Doktor mi urobil sono a povedal, že ide o začínajúce tehotenstvo. O týždeň mám kontrolu, ale prišiel mi menzes.

Išlo o začínajúce tehotenstvo?

Ďakujem

Dobrý deň,

fotka je trochu rozmazaná a zle osvetlená, ale na prvý pohľad by som povedala, že ide o počínajúce tehotenstvo. Potvrdiť ste si daný nález mohla tehotenským testom, prípadne Vám gynekológ mohol odobrať krv na hCG.

Pokiaľ ide o želané tehotenstvo a iba slabo špiníte/krvácate, kontaktujte svojho gynekológa, ktorý by Vám mohol nasadiť podpornú terapiu. Ako to celé dopadne si už ale zariadi príroda.

Pokiaľ je krvácanie silné, absolvujte kontrolu podľa plánu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník