Ide o hormonálnu nerovnováhu?

Zodpovedané
28. dec 2021

Dobrý deň,

minulý cyklus som od 20. dňa šplnila a prešlo to do krvácania.
Dostala som následne menzes. Trval dlho, takmi lekár pichol injekciu na zástavu a nasadil Norethristeron na 14 dní.

Ten zaberal a MS prišla dva dni po vysadení. Išla som na kontrolu hneď ďalší deň. Sliznica bola vraj správne ako ma byť v danej fáze cyklu,. Pekné vaječníky, žiadne ranky, polypy a ani cysty.

Dnes je to 11. deň cyklu a znovu si nachádzam po malej potrebe krv a od menzesu ma stále bolia prsia.

Mám čakať do MS a nasadiť si antikoncepciu?

Mám ísť k lekárovi?

Ster krčka som mala robený tento rok a bol v poriadku.

Všetky tieto problémy u mňa spustil Covid.

Ide o hormonálnu nerovnováhu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ženy bežne udávajú 1-3 cykly nepravidelnosť po prekonaí covidu, ktorá sa spontánne upraví.
Keďže ste pekne zareagovali na užívanie Norethisteronu, príčina bude hormonálna. Je možné, že bude dočasne potrebovať hormonálnu liečbu.

Vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa a konzultujte ďalší postup s ním.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník