Hrozí niečo môjmu bábätku podľa týchto výsledkov?

Zodpovedané
8. dec 2022

Dobrý deň,

prosím Vás, objasníte mi výsledky?

Prvé tehotenstvo bolo bez problémov a teraz toto. Doktorka vravela, že to zvykne aj zmiznúť... Mám strach.

Z čoho to mohlo vzniknúť?

Hrozí niečo môjmu bábätku?

Môže sa narodiť zdravé?

Ďakujem za vašu skorú odpoveď.

Dobrý deň,

je potrebné absolvovať ultrazvuk u ultrazvukového špecialistu, tak ako Vám to bolo doporučené.

Nepoznáme zatiaľ výsledky prvotrimestrálneho skríningu. Aj vzhľadom na pozitívnu anamnézu VVCH srdca u Vás aj u dcéry, vzniká rovnaké podozrenie aj u tohto plodu. Je ale potrebné vylúčiť aj iné možné genetické ochorenia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník