Hrozí nejaké riziko poškodenia plodu, keď som otehotnela počas Omikronu?

Zodpovedané
28. mar 2022

Dobrý deň,

po prekonaní Omikronu som zistila, že som tehotná.

Hrozí nejaké riziko poškodenia plodu?

Otehotnela som na hrane infekčnosti. Som 2x zaočkovaná, priebeh som nemala ťažký. Nemala som teploty, brala som antibiotiká kvôli hrdlu a dýchacim cestám.

Ďakujem

Dobrý deň,

kvôli prebiehajúcej/prekonanej infekcii Covid-19 by plod nemal byť poškodený. Záleží tiež aký druh antibiotík ste užívali, ale obvykle sa predpisujú antibiotiká, ktoré nemajú negatívne dôsledky pre prípadné tehotenstvo.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník