Hrčka na intímnom mieste - ako to riešiť?

Zodpovedané
2. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na zapálenú hrčku v slabinách, presne na mieste ,kde je na fotke označené. Mám s tým problém už vyše roka, môj gynekológ mi predpísal len masť Fenistyl a to pri každej takejto situácii. Pred pôrodom a tehotenstvom [3 r] som užívala antikoncepciu. Nič takéto som nemala. Po pôrode asi rok sa mi to neustále na tom istom mieste pred menštruáciou zapáli a to miesto mám červené, opuchnuté, vyplnené hnisom.

Doktor z odberu vzoriek mi povedal, že je to baktéria, ktorá sa mi pod kožou môže stále takto zapáliť. Ale nejak veľmi to nerieši. Už mňa to je už neznesiteľné. Momentálne asi tretí mesiac mam nehormonálne teliesko, ale kvôli výtokom ho ideme odstrániť.

Čo s tým?

Ďakujem za každú radu.

Dobrý deň,

Fenistil je antihistaminikum. Nerozumiem prečo Vám bol predpísaný.

Ak bol zrealizovaný ster a bol tam identifikovaná baktéria, je potrebné predpísať antibiotiká na základe výsledkov citlivosti.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník