HPV a zhoršená cytológia – čo si môžem nasadiť?

Zodpovedané
22. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť. V roku 2021 mi vyšla zhoršená cytológia, na kontrole som bola znova o pol roka, kde mi bola odobraná vzorka aj na HPV vírus, ktorý vyšiel pozitívny 16 a 18. Pán doktor mi povedal, že mám prísť znova na cyto o pol roka. Ten vyšiel s lepším výsledkom ako predtým. Ale znova som sa mala ukázať o pol roka, 2022 december, kde mi už zase vyšiel zhoršený výsledok na cyto. Nerozumela som presne, o čom mi sestrička hovorí, keď mi povedala celú diagnózu, ale v skratke, že mám zhoršenú cyto, lézie a mám sa ukázať o 4 mesiace. Žiadnen zákrok ani lieky, len že ma musia sledovať.

Tak by som sa vás chcela opýtať, či si môžem nasadiť gél Regresil, spolu s Indol 3c, alebo mi odporučíte niečo iné?

Ďakujem.

Dobrý deň,

určite je vhodné podporiť eradikáciu HPV a zlepšenie nálezu užívaním lokálnej podpornej liečby a posilnením imunity.

Vami zvolená kombinácia je úplne v poriadku. Užívajte ju do obdobia kontroly.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník