Gynekologické či urologické ťažkosti?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

prosím poraďte, už 3. mesiac mám takéto ťažkosti: Vracajúce sa zápaly moč. ciest, mala som 5x ATB. Bola som aj na urológii, že zápal mechúra, po doužívaní ATB bol asi 2 týždne pokoj, teraz sa to opäť vracia... Urológ mi po dobratí antib. predpísal Urovaxom, no musela som po 2 týždňoch vysadiť, každý deň ma z neho prehnalo.

Medzitým sa mi narušil cyklus. Krvácam, špiním mimo svojich dní, aj taký vodový výtok mám, ružový výtok aj krv, slabo. Menštruáciu riadnu som dostala za 45 dní, bola som s tým u gynekológa, a tam všetko ok, cytológia aj krv. Po menštruácii bolo 2 týždne ok, teraz 3 dni sa vrátili aj gyn. aj uro. problémy. Mám ružový vodový výtok ktorý páli. Robila som si uro test, krv a leukocyty.

Poradíte, čo by mi pomohlo?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pravdepodobne ide o dve rôzne diagnózy, ktoré spolu ani nesúvisia. Zápal močových ciest by mal riadne preliečiť urológ. Čo Vám možno pomôže, samozrejme pri užívaní antibiotík ordinovaných podľa kultivácie a citlivosti:

NAJ: MEGA BRUSINKY 500 mg NATUREVIA
Cran-Max (Bio-Shield)
z celých plodov s postupným uvoľňovaním 2-3x denne +
D-manóza 2g á 4 hodiny
+
Rowatinex 3x denne
+
Kapucínka väčšia 3x denne
=
3-5 dní
Ak sa uľaví, pokračovať:
iba v užívaní Cran-Max 500 mg s obsahom 36 mg PAC 2x denne

Pri nepravidelnom krvácaní/špinení je potrebné pátrať po príčine (polyp, myóm, hormonálna príčina, zápal,…) a liečiť podľa príčiny.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník