Existuje nejaký stimulant na dosiahnutie orgazmu?

Zodpovedané
28. máj 2022

Dobrý deň,

mám intímny problém. S nikým som o tom nehovorila, ani s partnerom. Nikdy v živote som nedosiahla orgazmus pri pohlavnom styku. Partnera veľmi ľúbim, v intímnom živote sa mi venuje, je mi to veľmi príjemné, užívam si tú blízkosť, to spojenie. Ale proste orgazmus neprichádza. Mala som aj iné vzťahy a pri nich tak isto. Viem, že sú ženy ktoré majú orgazmus iba keď sa manuálne uspokoja, tzv. masturbácia. Ale ani tak to neprichádza, skôr mi to je veľmi nepríjemné, keď sa sama dotýkam klitorisu, alebo aj partner. Už si pripadám ako nenormálna, alebo nejak chorá, vadná.
Samozrejme nechcem raniť partnera, tak orgazmus predstieram. Nakoľko je neskutočne citlivý a bral by to ako vlastné zlyhanie.

Neexistuje nejaký stimulant ako napríklad pre mužov alebo proste niečo?

Ďakujem za každú radu.

Dobrý deň,

o ničom takom bohužiaľ neviem. Niektoré ženy to tak proste majú, že orgazmus nevedia dosiahnuť. Skúste sa poradiť prípadne so sexuológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník