Dva gestačné vaky bez embrya. Je šanca, že bude tehotenstvo prosperovať?

Zodpovedané
2. apr 2022

Dobrý deň,

podľa ultrazvuku som v 6. týždni + 3 dni a podľa menzesu som o 10 dní viac. Mám dva gestačné vačky. Jeden má 14 mm a druhý 11 mm. Sú tam len žĺtkové vaky, ale embryo nie. Posielajú ma na vyčistenie.

Je možné, že sa ešte bábo ukáže?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ išlo iba o prvé ultrazvukové vyšetrenie, počkala by som. Odobrala by som 2x hCG s odstupom dvoch dní a zrealizovala kontrolné vyšetrenie o týždeň.

Ak však išlo o opakované vyšetrenie bez viditeľnej progresie v raste, tak to už v poriadku žiaľ nebude.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník