Dokedy môžem prerušiť tehotenstvo?

Zodpovedané
30. jan 2023

Dobrý deň,

dňa 12. januára mi gynekológ potvrdil tehotenstvo 7 týždňov, nakoľko som o tehotenstve nevedela. Moja posledná MS 3. decembra, cca 7 dní.

Dokedy mám čas prerušiť tehotenstvo (zaujíma na dátum)?

Ďakujem.

Dobrý deň,

tehotenstvo môže žena prerušiť na vlastnú žiadosť do ukončeného 12 gt.

Posledným dňom kedy by bolo možné tehotenstvo ukončiť by mal byť teda 25.2.2023 podľa PM. Je ale potrebné brať do úvahy aj ultrazvukový nález - ak by bolo veľkosťou väčšie oproti vypočítanému termínu podľa PM, termín sa prehodnotí.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník