Dá sa na poradni zistiť únik plodovej vody?

Zodpovedané
14. feb 2022

Dobrý deň,

som v 35. týždni a na poradni mi doktor zistil, že mám menej polodvej vody. Denne vypijem 2,5 - 3 l vody.

Keby mi unikala plodová voda, zistili by to na poradni?

Ďakujem

Dobrý deň,

obvykle je pri vaginálnom vyšetrení pozorovaný vodnatý číry výtok - odtok plodovej vody.

Potvrdiť je to pomerne jednoduché - mokrá vložka sa obleje Temesváryho činidlom a plodová voda sa zafarbí na zeleno-modro.

Na ultrazvuku môže byť ale pozorovaný aj prirodzený úbytok plodovej vody ku koncu tehotenstva.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník