Cytokiny a otehotnenie. Dá sa aj prirodzene alebo radšej navštíviť CAR?

Zodpovedané
24. júl 2022

Doby deň,

takmer 2 roky sa snažíme s manželom o bábätko. Prvýkrát vyšlo takmer hneď ale odišlo veľmi skoro v cca 5 tt. Následne keď sa nám nedarilo navštívili sme aleroimunologiu, kde mi boli zistené cytokiny CD3+ IFN -g 46.3 a CD4+ IFN-g 30.5 CD3+ TNF-a 55.1, znížené boli CD3 IL-4 0.3 a CD4+ IL-4 0.5. Parametre autoimunitné ANA ++. Manžel má urológiu a spermiogram v poriadku. Robili mi aj postkoitálny test ktorý vyšiel pozitívne, teda že boli prítomné nepohyblivé spermie. MAR test 2 %. Nasadený mi bol Medrol na 5 týždňov po ktorom sa výsledky mierne upravili ale stále neboli v stanovenom rozmedzí.

Chcela by som sa opýtať, či s takými výsledkami je možné otehotnieť prirodzene alebo máme radšej navštíviť centrum?

Ďakujem.

Dobrý deň,

podľa toho čo píšete, tak je vhodná návšteva CAR.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník