Čo znamenajú tieto výsledky z cytológie?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som vás poprosiť o názor na výsledky cytológie. Nález bol nesuspektný z intraepitelialnej neoplázie a malignity a atypické endocervikálne bunky ACG-NOS/TS Bethesda 2014/. Mám 28 rokov, po 1 pôrode.

Myslíte, že je dôvod na obavy?

Na konzultáciu idem o týždeň a pol, no ako laik vôbec neviem čo to znamená. 😏 Sestrička mi len oznámila, že výsledky nevyšli najlepšie.

Ďakujem vopred.

Dobrý deň,

ide o mierne zmeny v kanály krčka maternice, ktoré sa obvykle iba skontrolujú s odstupom času 3-6 mesiacov podľa doporučenia. Príčina môže byť v zápale alebo infekcii HPV (vhodné pri kontrolnom stere dovyšetriť).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník