Čo znamenajú bolesti pošvy a výtok v 30. týždni?

Zodpovedané
27. dec 2021

Dobrý deň,

som v 30. týždni a už dva týždne pozorujem, že ma bolia kosti dole ako je pošva, aj pošva samotná, aj pysky. Na dotyk to nebolí, ale ako keby zvnútra. Mám aj vodový výtok, ktorý je občas biely. Nič strašné. Niekedy je ho viac, niekedy menej.

Moja doktorka má až do 10. januára.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že sa nejedná o problém. Panva a panvové dno sa pomaly pripravujú na pôrod, preto pociťujete tie nešpecifické bolesti. Ono to ešte do termínu pôrodu môže ustúpiť.

Vodnatý výtok bez zápachu, svrbenia, pálenia je v tehotenstve rovnako prirodzený.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník