Čo znamená zrazenina krvi po orgazme na začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
14. feb 2022

Dobrý deň,

som na začiatku 6. týždňa a mala som prvý orgazmus od času ako som tehotná. Keď som išla asi po dvoch hodinách na wc, tak zo mňa vyšla zrazenina krvi v priemere 1 cm. Potom zo mňa už nič nevytieklo, nemala som ani špinenie. Som bez bolesti.

Čo znamenala tá zrazenina?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri orgazme nastáva aj sťah maternice. Mohla prasknúť drobná cievka, ktorá zakrvácala. Nepredpokladám žiaden problém, ale v prípade krvácania v tehotnosti je vždy potrebné vyhľadať gynekológa, ktorý ženu vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník