Čo znamená výsledok BIRADS 2?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

v rámci preventívnej kontroly som absolvovala ultrazvuk prsníkov a výsledok je BIRADS 2 fertilný typ žľazy s intramamarnou LU vpravo na rozhraní LQQ.

Čo znamená výsledok BIRADS 2?

Čo je intramamárna žľaza?

Ďakujem

Dobrý deň,

BIRADS-2 - benígny nález – negatívny nález, z pohľadu prítomnosti malignity, ložisko, ktorého zmeny majú benígne črty, napríklad aj Váš nález typickej intramamárnej LU - uzliny.

Odporúčaný je aj rutinný postup kontroly podľa intervalu skríningu (12, 18, 24 mesiacov).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník