Čo znamená tlak v hrudi v 35 tt?

Zodpovedané
23. aug 2022

Dobrý deň,

asi tak pred týždňom som začala pociťovať tlak v hrudi a stav na odpadnutie. Bolo to chvíľkové, prešlo po oddýchnutí. Spomínala som to ženskému, vraj je to v tehu normálne. Že bábo tlačí atď. V posledných dňoch to pociťujem čoraz častejšie. Pomôže vždy oddych. Len sa mi nedá normálne fungovať, robí mi to po chvíli pohybu. Tlak mávam nízky, ale to od začiatku, tep mávam vysoký. Užívam aj 2x denne Magnosolv, premýšľam, či to nemôže byť aj z toho. Ženský mi zvýšil dávku kvôli skrátenému krčku. Celkovo sa cítim viac unavená. Bolí ma aj krčná a hrudná chrbtica, možno je to aj z toho. Som 35tt.

Čo to môže znamenať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

Magnézium Vám môže znižovať tlak, preto pite dostatok tekutín. Po ukončenom 36gt. už magnézium môžete úplne vysadiť.

Ak je stav, ktorý popisujete viazaný na pohyb, ide pravdepodobne o ťažkosti s chrbticou. Skúste cviky pre tehotné na chrbticu. Vhodné by bolo zvážiť vyšetrenie u neurológa. Ak by sa ťažkosti výrazne zhoršovali, vyhľadajte gynekologickú pohotovosť, kde Vás vyšetria. Nič nezanedbajte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník