Čo znamená tento záver z biopsie prsníka?

Zodpovedané
11. sep 2022

Dobrý deň,

som po biopsii prsníka, ktorá vyšla negat., boli odobraté 2 vzorky core cut biopsiou. Mám záver: Intraduktálna hyperplázia a časti apokrinnej metaplázie birads 4a. Mám ten prsník boľavý.

Dá sa to nejak liečiť alebo môžete mi preložiť, čo to znamená?

Ešte som nebola s výsledkom u gynekológa. Mám 42 rokov. Kontrolu mám až jún 2023 na usg.

Ďakujem.

Dobrý deň,

ide o popis mikroštruktúry prsníka, nález sa preložiť nedá.

S výsledkom vyšetrenia BIRADS4a je potrebné pravidelne absolvovať kontrolné vyšetrenia a samovyšetrenie mesačne.

Skúsiť by sa mohol Mastodynon. Je však na predpis.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník