Čo znamená srdcová maternica?

Zodpovedané
2. sep 2021

Dobrý deň,

doktori mi oznámil, že mám srdcovú maternicu. Chodila som tri roky do CAR a tam to nevideli ani pri IVF a ani pri vkaldoch.

O aký problém ide?

Je to vážne?

Čo to pre mňa znamená?

Prečo mu doteraz nikto nevidel?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o vývojovú vadu maternice kedy má jednoducho povedané maternica tvar srdca, teda horná stena maternice je preliačená dovnútra a deformuje dutinu maternice.

Pravdepodobne u Vás ide iba o miernu formu, preto Vám o tom nikto nehovoril. Ide o pomerne častý nález. Málokedy spôsobuje ťažkosti s otehotnením či donosením dieťatka. Záleží však od rozsahu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník