Čo znamená špinenie a bolesť krčka?

Zodpovedané
16. okt 2021

Dobrý deň,

mám 26 rokov a v auguste som bola na preventívnej prehliadke, kde bolo všetko ok. Aj cytológia bola vraj v poriadku. Som 8,5 mesiaca po pôrode a dojčím. Menzes mám od skončenia šestonedelia.

Problém nastáva tento mesiac - posledná menštruácia bola 23.9. Od začiatku októbra znovu špiním a bolí ma krčok. Doktor mi povedal, že je tam malá ranka, ale že to nič nie je a dal mi Ascorutin.

HCG, CRP a hormonálny profil je úplne v poriadku. Veľmi sa bojím toho najhoršieho ochorenia, ktoré sa prejavuje krvácaním z krčku. Netušila som, čo je tá ranka na krčku.

Doktor mi na moju žiadosť urobil aj ster na vlastné náklady, ale výsledky budú až o 10 dní.

Z čoho mi vznikla tá ranka?

O aký problém môže ísť?

Môžem krvácať i napriek tomu, že krv je ok?

Ďakujem

Dobrý deň,

krčok obvykle nebolieva, preto by bolo vhodné vylúčiť zápal, pri ktorom sa “ranka” tiež mohla vytvoriť.

Určite si je potrebné počkat na výsledky cytosteru, bez toho sú to iba dohady. Buďte preto trpezlivá.

Ascorutin užívajte, posilňuje stenu drobných cievok, aby nepraskali.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník